OkulumuzFİZİKİ ÖZELLİKLERİ

ANAOKULU BİNAMIZ MÜSTAKİL 2 KATLI, 270 m2 KAPALI ALANA SAHİPTİR.BİNAMIZIN DÖRT TARAFI BAHÇE İLE ÇEVRİLİDİR. BAHÇEMİZİN BİR KISMI ÇOCUK PARKI DİĞER BİR KISMI İSE TOPRAK VE ÇİM ŞEKLİNDEDİR. ÖN BAHÇEMİZDE OYUN ARAÇLARI MEVCUT ARKA BAHÇEMİZDE İSE KUM HAVUZUMUZ VE MEVSİMİNE GÖRE SEBZE EKEBİLİCEĞİMİZ ALANIMIZ MEVCUTTUR. ANAOKULU BİNAMIZDA 3 ADET SINIF,UYUMAK AMACIYLA KULLANILAN UYKU ODASI,MUTFAK ,HER KATTA BAGIMSIZ HİJYENİK TUVALETLER VE 55 m2 LİK OYUN ODAMIZ MEVCUTTUR. BALE VE CİMLATİK DERSLERİNİ YAPABİLİCEĞİMİZ ÖZEL BİR BÖLÜM VE CEP CİNEMASI MEVCUTTUR.SINIFLAR VE KORİDORLAR AHŞAP KAPLAMA VE TÜM MERDİVENLERDE KAYDIRMAZ MALZEME KULLANILMIŞTIR. ANAOKULUMUZDA DOĞALGAZ SİSTEMİ MEVCUTTUR.


GÜVENLİK

BÜTÜN ANAOKULU BİNAMIZDA YANGIN ALARM SİSTEMİ,YANGIN ÇIKIŞ, YANGIN MERDİVENİ VE YANGIN SÖNDÜRME CİHAZLARI BULUNMAKTADIR.BÜTÜN DERSLİKLERDE ÇIKIŞ GÜVENLİĞİ DÜŞÜNÜLEREK KAPILAR DIŞARIYA AÇILACAK ŞEKİLDE YAPILMIŞTIR.BİNANIN ÇEŞİTLİ BÖLÜMLERİNE YERLEŞTİRİLMİŞ KAMERALARLA SÜREKLİ KAYIT ALINMAKTADIR.


BESLENME

YEMEK MÖNÜSÜ ÇOCUKLARIN GÜNLÜK KALORİ İHTİYACI VE DAMAK TADI GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURULARAK HAZIRLANMAKTADIR.YEMEK VE KAHVA LTILAR KENDİ MUTFAGIMIZDA HAZIRLANMAKTA,PORSELEN TABAKLARDA ÇOCUKLARA SUNULMAKTADIR.
HER AY YEMEK LİSTESİ VELİLERE VERİLMEKTE,ÇOCUGUN AKŞAM YİYECEKLERİNİN BUNA GÖRE PLANLANMASI İSTENMEKTEDİR.ÇOCUKLAR YEMEKLERINI YERLERKEN KENDİLERİNE YARDIMCI OLUNMAKTADIR.ÇOCUKLARIN BİR ARADA DOGRU SOFRA KURALLARINI ÖGRENMELERI VE DÜZENLİ YEMEK YEME ALIŞKANLIGI EDİNMELERİ SAĞLANMAKTADIR.